TEKSTESHQIP

Man Gjonbalaj
Kush Na Mallkoi
Lyrics

Une djal i ri Hasretit
E ti vajz prej qytetit
Prej dites t’par
Ne u deshtem shum
I dham besen njani-tjeterit
Mos me u ndiku prej rrethit
E tash nuk don me ardh nuse te un.

Nuk eshte faji te Tradita po te vendi ku u rrita,
Ku kam shpi e Bab e Nan.
Ket prej teje nuk e prita
Shpirt e zemer mi ke thy
Qysh mi lan un krejt per ty

Kush na Mallkoi e mendjen kush ta ndrroj
Si mujte me u largu kush tfoli keq per mu
Zemra a t’dhem ne mend ty kur te bjen
Sa t’lumtur ishim bashk
E sa shum jemi dasht.

DËRGOI:
INFO
Projekti erdhi tek audienca i kompletuar në prizmin vizual me anë të një videoklipi, të cilin e përgatiti Black Fish Entertainment. Videoklipi u publikua me datë 11 Shkurt 2024. Muzika dhe produksioni audio u mor përsipër nga Genc Prelvukaj & Granit Ismajli, teksa kënga ka punuar si tekstshkrues Genc Prelvukaj.