Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariola Kaçani & Jurgen Kacani - Ta Mbajmë Gjallë Amanetin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  153

yje jo mos më qortoni
bashkë me mua të këndoni
kam 1 breng në kraharor
se jam larg në diaspor
e kam një breng në kraharor
se jam larg në diaspor

,dhe pse jam në fund të botës
nënë më pritë te pragu i portës
sa i rënd qënka kurbeti
për baban malli më treti
e sa i rënd qënka kurbeti
për baban malli më treti
(,aman aman diaspor po na
pret nëna e gjor
do ta lëm një ditë kurbetin
ta mbajmë gjallë amanetin
e po aman aman diaspor
po na pret nëna e gjor
do ta lëm një ditë kurbetin
ta mbajmë gjallë amanetin)

,e sa shum që kam.
.. mallë
se nusja mu bë me djalë
e kur unë shoh fotografitë
plot me lot më mbushen sytë
e kur unë shoh fotografitë
plot me lot më mbushen sytë,

ika lashë nënë e babanë
u nda motra me vëllanë
një nga një nëpër evropë
bëji bashkë i madhi zot
o një nga një nëpër evropë
bëji bashkë i madhi zot
(refreni)

per ju po këndoj shqiptarë
diaspor në botë të mbarë
e gjyshja pret te pragu
i portës kthehuni nga fundi
i botës gjyshja pret te pragu
i portës kthehuni
nga fundi i botës(refreni)

Aman e Aman Diasporë po na pretë nëna e gjorë do ta lëmë një ditë kurbetin të mbajmë gjallë amanetin.


Ky tekst u dërgua nga KejsiJurgen Kaçani & Mariola Kaçani
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/04/2012
Video Produksioni: MAX Production


Mariola Kaçani & Jurgen Kacani - Ta Mbajmë Gjallë Amanetin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ta Mbajmë Gjallë Amanetin".
3. Video është e këngës "Ta Mbajmë Gjallë Amanetin", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani & Jurgen Kacani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

15
18
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:


Komente 4