Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Ku Është Dashuria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  29

Pse te trembur zogjte ne peme sot po rrine?
Pse spo fluturojne pse spo cicerijne?
Dielli lart ne qiell pse ngjan si I ngrire?
Pse cdo dite qe vjen shohim me pak drite?

Perse sot po jetojme
ne nje bote te eger ne nje bote te ftohte

Perse ne shohim vec veten dhe harrojme se
jo nuk do jetojme perjetesisht

ku eshte dashuria ku eshte pse mungon ?
dhe sa kohe akoma te gjithe pa te ne do jetojme?
Ku eshte lumturia ku eshte kush e di?
Edhe sa kohe do e fshehim ne miresine

Pse qyteti ndjen e ndjen ftohtesi ?
Edhe pse kalojme neper rruget e tij
Pse asgjeja I ze vendin ngrohtesise
Pse ka me pak shprese dhe me pak besim
Perse ne midis njerezve ndihemi te vetem si pa njeri?
Pse ne shohim vec veten dhe harrojme se
jo nuk do jetojme perjetesisht


Ky tekst u dërgua nga  ArlindaMariza Ikonomi
Publikimi: 21/12/2006
Festivali: Festivali i 45-të në RTSH
Muzika: Kristi Popa
Teksti: Florian Zyka
Orkestrimi: Kristi Popa


Mariza Ikonomi - Ku Është Dashuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Është Dashuria".
3. Video është e këngës "Ku Është Dashuria", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:


Komente 1