TEKSTESHQIP

Mariza Ikonomi
Me Syte Lart
Lyrics

shoh nje djal vraponte pas dikujt
shoh nje grua te ulur ne nje stol
shoh ne qiell
qielli duket bosh
shoh veten time
me nuk po e njoh

dhe krahet hap dua te fluturoj
dhe koken ngrej dua te shikoj
ne mijera njerez dua te zbuloj
ka ndonje si un qe pak drit kerkon

nje baba iken nuk kthehet me
nje femi fle me lot ne sy
nje tjeter zgjohet mes plumbash pa njeri
te gjithe per dike
ka nevoj tani

dhe krahet hap dua te fluturoj
dhe koken ngrej dua te shikoj
ne mijera njerez dua te zbuloj
ka ndonje si un qe pak drit kerkon

DËRGOI:
INFO
Kënga vjen e kompozuar nga vetë këngëtarja, për fjalët e këngës është kujdesur Ledia Ikonomi, ndërsa arranzhimi është shkruar nga Darko Dimitrov.