Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mc Kresha & Lyrical Son - Afro Puffs

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Afro Puffs".
3. Video është e këngës "Afro Puffs", por nuk këndohet nga Mc Kresha & Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mc Kresha & Lyrical Son - Afro Puffs  (Feat. KAOS)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Për Inati T'njoni Tjetrit"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

KAOS

Më Shumë Nga

Lyrical Son

19/08/2011

2011-08-19T14:47:53+00:00Come on

Kaos:

une smunohna mu bo najs jom vet vet
nuk i jepi zor kurr se mdel leht lehet
per naj kon muj me kon problem me stres
po skom ca boj ka me m pas problem deri sa t des
si tja kom nis tash smuj mu nal
smuj me nal ngjyst
shpesh sdi ku ka me dal
po i msheli syt fjala ma nxjerr tjetren fjal
e kom zgedh qit rrug
edhe nto muj me shku deri n fund
e di qa jom tu bo e kom qellimin tem
kaniher bohna nervoz
kaniher ma then
me rendesi o mu bo gato per qata qe vjen
fuck it une jom gati mu perball me cdo ssen
kshtu qe nese jeta o kang une jom refren
e nese jeta o luft atehere bohna tank
shum o keq kur koha ik
e ty koha mbrapa tlen
kejt o mir prap
se qikjo qitash o koha jem

Lyrical Son:

smuj me paramenu veten si ni tjeter njeri
sum shkon per ftyre ndryshe
une jom festim reperi
cdo njeri i prishtines
ose kushdo qe um njeh moti
i din hitet e qdo stines
permensh qe sot i ngon ti
une e boj se e du
e du qe e boj
nuk e boj per famë man
me tjert se bon nisoj
e bej qysh duhet me bo
e preki qdo struktur
e bej se e jetoj kit hip-hop kultur
le te din krejt krejt
kallxoju krejt haverave
festimi o reper edhe prapa kamerave
sikur herave tjera me
ma shum vlera se estrada mu bo bashk
jon kor per amatera be
prej qender jam jep shpi e madhe
lyrical son drejt prej mahalle
ku e maj men veten si fmi
kur e ki msu ti alfabetin babes
une jom kon mc
jo qe mu fry
tkallxojn xhinja qe e di spo
sdu mu shty jo qe smun
po sun um mrin
menon qe ki hyp nmaje
publik krejt shqiptaria
qo kryt kur prek but
i sheh qoket e mija

-Lumi Kaos:

para se me bo niher tri her e menoj
pi tutes mos po ngulna keq
sa her qe gaboj
e nese nime ngulna prej gabimeve diqka msoj
e heren tjeter jo nuk e boj prap nisoj
jo sjom ma i miri po asnjo nuk o ma i mir se une
jo so pahiri po krejt qe pi nin jon tmenume
dilli o ka nxen njet si veren e kalume
veq si vjet o ka i djek krejt dopsirat
qa do qe bon dikon ki mu kon neser
kudo qe mrrin ki me lyp ma teper
kaniher kur smuj me shkru rri e kqyri fleten
qfare isha kon t isha marr me najsen tjeter
n'asnisen tjeter bot sisha ni njejt
rruga qe e kena zgjedh per mu o e drejt
munet me kon e shkurt e mu kry shpejt
ja ka vlejt kush vjen knej shenjat ka mi vrejt

Mc Kresha :

decomission kombinim i shishem e llepshi pishen
me rizell mikrofonin roll a liption
ky sen shkon per njerzit qe kyqen
pasone kyqen ose ju qkyqem pi sistemi
pa pik problemi e bojna si midis harlemi
kur hi n'puff zoni del pushk shpejt e sakt saksalemi
a yeeah e rexhem happie
ecem neper bit skem nevoj per bmw-ja
veq a keni pula se na kena idea
cash full everything around me
hitt biie bina sene t'reja
lirisht thirrna ikea
ju qojna in the air shpullat t'mija si koreja
kaos lyrical kresh formula sikur kemikal
qe ju shti mi qu durt nalt
si me thon gjermont high rep un clap ti
e bojna qefin happy
skena shum vjet veq muni me na thirr DADDY
haters see you later
se jom tu nga per me bo papper
na edhe rrugt e tona t'vjetra
repin se kom gjak po e kom edhe n'eshna
sjom vullkanizer po per vullkan gjith etna


Ky tekst u dërgua nga  EnisiBoy   raptikal
Më Shumë Këngë Nga Mc Kresha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet