Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Kresha & Lyrical Son - Shake It (Kanga E Drake) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  23

Mc kresha
Hi baby fly bentley, i 23tes grahi gently
cfar' jete ah ca je ti, dhurate ta ka bo ai tjetri
snowflake t'bardhe tenin, sajzeze kjaj veten
life changes patjeter, tash strangers partnere
jena nda per llafe t'tjerve, s'jon pershtat dhe karakteret
nejse mos te zgati temen, fjalt treten n'vale t'detit
faji osht' ni djal i gjetun, gjith ke dashte me kon modele
n'lagie je kon perle e fshehun, pa mbeshtetje bote e eger
per suksesin vrap mi t'dekun, duj' me ndjenja prap e djegun
gjurme e shenja n'ftyren engjull, n'diskoteke e dehun vegel
s't'thom per tkeqe t'njoh un bejbe,Vlerso veten upgrade it
now u made it proud lady, pi' pashtete n'jaht dreken
n'darke moet me majte 'dieten, Shake it, shake it, me konge t'Drake-it/
kur dek marrja maskat heken, takat Prada maja heker
piedistale majat preken, foto aparatat shkrepin
nga studente e qytetit, n'star-in e momentit

Nuk do iki pa te thene, vetem ty te desha o
eja fryma pa me lene, eja dhe njehere te shoh

Lyrical Son
Shake it shake me kang t'drake-it, Pij burekit ushqim detit
Push it bejbe push it bejbe, Pij turshise n'sushi bejbe
move it bejbe, New shit wavy
Djemt mas teje lujshin bejbe, S'je pij ktushit je alliene
Me dyshu n'homosapiene, Jon idhnu do bushtra tjera
Qysh je tu vizllu n'kamera, Je vec tu festu n'marbeja
Knej vec jon tu shtu hejterat, Po dojn me t'deshtu ma' Bella
Kurre s'po t'bjen me cu kofera, Hollywood-i lujti stella
Life's a movie luj ti skena, Trupi bukur thu sirena
Groupies klubi milionerav, Tu postu hic pa filtera
Cube n Snoop-in followera, Don't be stupid u shtu vlera
So mo student me giu n'plehra, S'ka me hupe kohe me repera
Pagun Gucci vesh xhempera, Duqa duqa fleta t'verdha
Muza cruisin 2 shofera, Buza e kuqe t'puthi vdekja
Ngrin' Meduza n'odissea, Tesha t'kuqe 2 kartiera
Biqat huqin s'kane pune tjera, She the future thuj' haverav
Qafa e saj e m'lute me perla

Nuk do iki pa te thene, vetem ty te desha
o eja fryma pa me lene, eja dhe njehere te shoh


Ky tekst u dërgua nga CetiMc Kresha & Lyrical Son
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/12/2023
Teksti: Mc Kresha & Lyrical Son
Orkestrimi: Strike Beatz
Video Produksioni: Entermedia
Rec Eng: K-Master
Mix And Master: Pressplay
Sampled From: Renato Jaho - JaleleMc Kresha & Lyrical Son - Shake It (Kanga E Drake)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shake It (Kanga E Drake)".
3. Video është e këngës "Shake It (Kanga E Drake)", por nuk këndohet nga Mc Kresha & Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Kresha:


Komente 0