Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meda - Adem Jashari Lyrics

Ju keni votuar
★★★★★
Mesatarja:  5 / Votuan:  105

2x:
Jan çu në kam burrat e dhêut
Si në kohë të Skendërbeut,
Me ja kthy pushkën dushmanit
Me i dal Zot vatanit.

REF. 2x:
Moj Kosovë moj Kosovë
Jo nuk m'poshtesh kurr
Bac' Ademin bacën Hamëz
Ti mi ke flamur.

2x
Pushka n'kull të bac Shabanit
Flak e zjarr n’çdo skaj t'vatanit
Si feniks zgjohen nga toka
Azemi e Shota

REF. 2x:
Moj Kosovë moj Kosovë
Jo nuk m'poshtesh kurr
Bac' Ademin bacën Hamëz
Ti mi ke n’flamur.

2x:
Moj kala e Adem trimit
Qofsh gjithmon te kull bashkimi
Rreze drite e liris
Mbi qiell t'shqiptaris

REF. 2x:
Moj Kosovë moj Kosovë
Jo nuk m'poshtesh kurr
Bac' Ademin bacën Hamëz
Ti mi ke flamur.


Ky tekst u dërgua nga Orest   gresarta   erdit1234Meda
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/09/2015
Muzika: Burim Krasniqi
Orkestrimi: Burim Krasniqi


Meda - Adem Jashari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adem Jashari".
3. Video është e këngës "Adem Jashari", por nuk këndohet nga Meda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

16
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Meda:


Komente 9