Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Meda - Doren N'zemer  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  19

Komente

Asnjë Koment

29/07/2017

2017-07-28T23:00:00+00:00

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"N'extrem"
Rrugët janë përplotë Rini,
Plot Rini pa ardhmëri,
Duar shtrirë si lypsar...

Bota ska Rini ma t`mirë,
Pse u ba jeta e vështirë,
Për këtë Popull Shqipëtar?

Ku mbet Mësuesi që na mësonte?
Ku mbet Mjeku që shëronte?
Minatorët që vinin n'kam?

Ku jan këngët që këndonim?
E flamujt që i valonim?
Kur të gjithë thërrisnim,
oj Kosovë oj Nanë.

...Refren 2her:

Luftum e Lirinë nuk e gëzum...
qysh e meritum...
Krejt ma mir ka mujt me kan,
veq Drejtësia në vend t`ish kan.

Bashkë një Bukë e kemi nda,
Kemi dasht veq mir me u ba,
si Vëllau për Vëlla...

Kosovën e ëndrruam të lirë,
me pas diell e jo errësirë,
Dorën n'zemer merituam ma mir...

...Refren 2her:

Luftum e Lirinë nuk e gëzum...
qysh e meritum...
Krejt ma mir ka mujt me kan,
veq Drejtësia në vend t`ish kan.

Perseëri refren 2her:

Luftum e Lirinë nuk e gëzum...
qysh e meritum...
Krejt ma mir ka mujt me kan,
veq Drejtësia në vend t`ish kan.


Ky tekst u dërgua nga Djellona Maloku
Më Shumë Këngë Nga Meda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet