A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Meda - Bablok


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/11/2018

2018-11-21T15:06:25

Lyrics:

Ghulo

Arrangement:

Alban Furtuna

Arrangement:

Granit Gashi

Song from the album:

"A Jena"

Song from the album:

"Top Emra"


Pasha nonen jam merzit
Ça m'ka gjet se kam prit
Nje dashni e kam pas
Qysh e deshta s'me kish dasht

[REF. x2:]
O bab o bablok
As jam n'qill e as jam n'tok
O bab o bablok
Mu dashnia m'ka rrxu n'tok

Pasha jeten jam shkatrru
Skam motiv as me jetu
Nje dashni e kam pas
Qysh e deshta s'me kish dasht

[REF. x2:]
O bab o bablok
As jam n'qill e as jam n'tok
O bab o bablok
Mu dashnia m'ka rrxu n'tok


Lyrics submited by Kalosh T.e-Cards (2)

U krijua nga aa6952613@gmail.com 2018-12-19 22:52:18
Pasha nanën jam mërzit
Ça m'ka gjet, s'e kam prit
Një dashni e kam pas
Qysh e deshta, s'më kish dasht
U krijua nga DREN1 CHannel 2018-12-02 11:08:02
O bab, o bablok
As jam n'qill e as jam n'tok
O bab, o bablok
Mu dashnia m'ka rrxu n'tok

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019