Më mbaj mend (për 1 muaj)

Megi Laska & Enia Salillari - Kenga E Abetares Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  49

Lehtë lehtë e bukur bukur
Dora ime sa e lumtur
Hap një faqe kthen një fletë
Nëpër shkronja bota vete

Me ty mendjen lartësoj.
Me ty zemrën e gëzoj.
Bëhem zog e fluturoj
Abetare

Abetare! Abetare!
Sillma dielli në dritare.

Me te fjale plot kumbim
gjuhe e lashte e vendit tim.


Ky tekst u dërgua nga Dhimiter Z***oMegi Laska
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/07/2012
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Xhevahir Spahiu


Megi Laska & Enia Salillari - Kenga E Abetares
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Abetares".
3. Video është e këngës "Kenga E Abetares", por nuk këndohet nga Megi Laska & Enia Salillari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Megi Laska:


Komente 1