Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merks
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: hip-hop

Merks është këngëtar i njohur. Ai është nga Tropoja, por ka vite që jeton dhe bën rep në Angli.

Më datë 14 Nëntor 2008, Merks publikon videoklipin "My Life".

Më datë 15 Maj 2009, Merks publikon videoklipin "Who You Talking To".

Më datë 19 Janar 2010, Merks publikon videoklipin "Im A Pro".

Më datë 12 Maj 2010, Merks publikon videoklipin "Bromley A-town", në bashkëpunim me Decee.

Më datë 19 Janar 2012, Mars publikon videoklipin "Realise", në bashkëpunim me Merks.

Më datë 23 Gusht 2012, Natasha publikon videoklipin "Oj Lulja E Blinit", në bashkëpunim me Merks.

Më datë 14 Dhjetor 2012, Merks publikon videoklipin "Jeta Eshte 1 Loje", në bashkëpunim me Mc Don & Artz.

Më datë 13 Qershor 2013, Merks publikon videoklipin "S’po Ma Nin".. Kishte dëgjuar për kompaninë “Te Rovi” nga këngëtarja Rovena Stefa dhe ka kontaktuar për të realizuar videoklipin e këngës së tij më të re pikërisht në Prishtinë. Video është xhiruar në disa pjesë të Kosovës nga produksioni i artistes.

Më datë 27 Gusht 2013, Merks publikon videoklipin "Alj", në bashkëpunim me Million.I.

Më datë 25 Prill 2014, Merks publikon videoklipin "Fully Loaded", në bashkëpunim me Slaughter & Blocks.

Më datë 9 Tetor 2014, Merks publikon videoklipin "Hot Up In Here", në bashkëpunim me Çartani.

Më datë 10 Mars 2015, Myndless publikon videoklipin "Cold World", në bashkëpunim me Merks.

Më datë 15 Maj 2015, Merks publikon videoklipin "Dun Dem", në bashkëpunim me Slaughter & Blocks.

Më datë 1 Dhjetor 2015, Merks publikon videoklipin "Caught In The Trap", në bashkëpunim me Brandish.

Më datë 21 Prill 2016, Merks publikon videoklipin "Ttmc", në bashkëpunim me Brandish & Snk.

Më datë 2 Nëntor 2016, Merks publikon videoklipin "Leader", në bashkëpunim me Brandish.

Më datë 20 Dhjetor 2016, Merks & Brandish publikojnë videoklipin "Kur T'doni", në bashkëpunim me Artzact.

Më datë 17 Mars 2017, Merks publikon videoklipin "Sjan Real", në bashkëpunim me Brandish & Doppio.

Më datë 14 Tetor 2017, Merks publikon videoklipin "High Medet".

Më datë 10 Nëntor 2017, Merks & Çartani publikojnë videoklipin "From BC", në bashkëpunim me Rrildo.

Më datë 23 Shkurt 2018, Merks & Brandish publikojnë videoklipin "Fear None", në bashkëpunim me K Koke.

Më datë 29 Maj 2019, Rrok publikon videoklipin "My Team", në bashkëpunim me OG Merks.

Më datë 7 Shkurt 2020, OG Merks & Brandish publikojnë videoklipin "Pree".

Më datë 28 Shkurt 2020, Og Merks & Brandish publikojnë videoklipin "Trust None", në bashkëpunim me Doppio-O.

Më datë 27 Mars 2020, Og Merks publikon videoklipin "No Chill".

Më datë 1 Maj 2020, OG Merks publikon videoklipin "Foreign Hustlers", në bashkëpunim me Dun P.

Më datë 19 Qershor 2020, Og Merks publikon videoklipin "Karma".

Më datë 1 Gusht 2020, BigVali publikon videoklipin "We Got It", në bashkëpunim me OG Merks.

Më datë 20 Nëntor 2020, OG Merks publikon videoklipin "Bigshot".

Më datë 25 Dhjetor 2021, Young Zerka & OG Merks publikojnë videoklipin "Tirane London". Teksti i këngës u shkrua nga Young Zerka & Merks. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alandy.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Anëtar i labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 1