Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihallaq Andrea & Flori - Ta Dish Ti Ç'pësoi Kjo Zemër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  68

Mihalliq Andrea :
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Flori:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhen si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref:
Flori & Mihallaq
Me mall do ta kujtoj
Atë natë jo se harroj
U vonova më the me frikë
Ditën tjetër mos më prit
Sa vite do të kalojnë
Atë natë jo se harroj
Dhe do të qeshim unë edhe ti
Do të kujtojmë dashurinë.

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
atë natë jo se harroj
u vonova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit.

Sa vite do kalojnë ,
atë natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)


Ky tekst u dërgua nga  linda


Akordet:

Ta dish (Am) ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me (Dm) kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri (Am) atëhere s'kisha parë
S'kisha (E) parë, s'kisha (Am) parë.


Ato (Am) duar aq të vogla
Mund të luanin me (Dm) kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u (Am) drodhen si në faj
Si në (E) faj, si në (Am) faj.

Ref:

Me (Am) mall do ta (G) kujtoj
Atë (Am) natë jo se (G) harroj
U (F) vonova më the me (Am) frikë
Ditën (F) tjetër mos më (E) prit
Sa (Am) vite do të (G) kalojnë
Atë (Am) natë jo se (G) harroj
Dhe do të (F) qeshim unë edhe (Am) ti
Do të (F) kujtojmë (E) dashurinë.

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
atë natë jo se harroj
u vonova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit.

Sa vite do kalojnë ,
atë natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)

Mihallaq Andrea & Flori - Ta Dish Ti Ç'pësoi Kjo Zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ta Dish Ti Ç'pësoi Kjo Zemër".
3. Video është e këngës "Ta Dish Ti Ç'pësoi Kjo Zemër", por nuk këndohet nga Mihallaq Andrea & Flori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mihallaq Andrea:


Komente 0