Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mimoza Mustafa - Papafingo

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Papafingo".
3. Video është e këngës "Papafingo", por nuk këndohet nga Mimoza Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mimoza Mustafa - Papafingo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Teksti:

Aida Baraku

Muzika & Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Dejan Milicevic

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2009

Komente

Asnjë Koment

19/11/2009

2009-11-18T23:00:00+00:00Thuaj qka ta do zemra
e ftoht
smë acaron,

në papafingon ton
nuk do të ri kot
kur më sna shkon,

ec gjuaji përpara ca të shara
ec gjuaji mbi dysheme
po lejo ta themë
për të fundit herë këtu
aq të lumtur ishim ne.

Refren:
Gjuaji Dhurata e mija
gjuaje jastëkun ku flija
ndac pështyj në ujin që pija
vec mos prek n'kujtime e mija.

Kjo tryeza jon
ka shumë kohë
që shokët si bashkon

papafingon ton
dashuria jon
më smë viziton,

ec thuaj se e vetmja jam fajtore
fol se i meritoj kta lot
por m'lejo këtë vend
ta mbaj në mendje
si vendin më të bukur në botë.

Refren:
Gjuaji Dhurata e mija
gjuaje jastëkun ku flija
ndac pështyj në ujin që ppija
vec mos prek n'kujtime e mija.

gjuaj gjuaj gjuaj
gjuaj gjuaj gjuaj
dhurata e mija
dhuratat e mija

papafingo papafingo papafingo
kujtimet e mija
kujtimet e mija

Refren:
Gjuaji Dhurata e mija
gjuaje jastëkun ku flija
ndac pështyj në ujin që ppija
vec mos prek n'kujtime e mija.


Ky tekst u dërgua nga Trimi
Më Shumë Këngë Nga Mimoza Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet