TEKSTESHQIP

Mimoza Mustafa
Digju Bote Pa Ty
Lyrics

Ku mbet dashurija jon
me thuaj ku shkoj
kaq shpejt per te u be von
une se kuptoj
ti me ike pa e dit
me le vetem
kur nuk e kam prit
tani sillem posht-lart
mbrenda ende ndjej
dashurin e zjarrt

Reff...Le te digjet tani kjo bote
pse s'jemi bashk
po jetoj me lot ne sy
per ne te dy
une asgje nuk kam pa ty
kam mbet e shkret
s'besoj qe eshte e vertet
s'do te jem e qet

Ende ne enderra te gjej
te ndjej nga pas
zerrin tende ende e ndjej
dhe prap me ty flas
por shpejt enderra pefundon
dhe prap zhduket ky iluzijon
perseri une mbes vet
sikur nje e mar
qe se din qka pret

Reff...Le te digjet tani kjo bote
pse s'jemi bashk
po jetoj me lote ne sy
per ne te dy
une asgje nuk kam pa ty
kam mbet e shkret
s'besoj qe eshte e vertet
s'do te jem e qet
s'do te jem e qet
s'do te jem e qet....

DËRGOI:
INFO
Komponimin dhe orkestrimin e realizoi Marjan Filipovski (MAKI), teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Memli Krasniqi.