Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mira Konçi - Te Sotmen Jeto

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Sotmen Jeto".
3. Video është e këngës "Te Sotmen Jeto", por nuk këndohet nga Mira Konçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mira Konçi - Te Sotmen Jeto  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Teksti:

Alqi Boshnjaku

Muzika & Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 33-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1994

1994-11-30T23:00:00+00:00Jeta udhe qe ne dot se kuptojme
Sa dhe fundi i saj s’dime ku mbaron
Here na duket autostrade
Here ajo shfaqet si rrugice e shkrete
Nga dhimbja e djeshme jo nuk hidherohem
Dhe nuk kam, jo, nostalgji
Per cfare kaloi ne jeten time
Gezimit qe shkoi nuk i gezohem
se iken ne harrese
t’kthehet jo nuk pres
Mos u genje
Nga e djeshmja qe shkoi
Ajo nuk vjen
Dhe po erdhi , largoje
Te sotmen shijo,
Te ardhmen kerko,
Te sotmen jeto.


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet