Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Brenda Vetes Me Merr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Jam nuk jam
me vetja ime
kam nuk kam
me frymen time
ma pi lotin ditaaaa...
E me bren dhe nataaa...

Enderroj boten pa mure
rikrijoj zerat e tyre
imagjinoj cfare humba dje
dhe pres pa fund...
eja me meeerr...

Qaj e qesh kendoj vallzoj
e genjehem e marrosem
te vertetat si ndryshoj
por dua te jetoj

Qaj e qesh kendoj vallzoj
Here trishtohem here brengosem
te vertetat si besoj
e prap jetooooj

Jam une ere e lire
e ti marr botes pakez qiell
jam nje peme e cmendur
E ne dimer do te cel

Ti me merrrrrrrrr
Ti ne kto mure eja me merrrr
Me veten time mos me ler...

Jam une ere e lire
e ti marr botes ka kaq qiell
jam nje peme e cmendur
E ne dimer do te cel

Mos me leeerrr
Ti ne kto mure mos me ler
brenda vetes ti me merr
Mos me leeeeeeeeeer...

Enderroj boten pa mure
rikrijoj zerat e tyre
Imagjinoj
cfare humba dje
e pres pa fund eja me merr

Qaj e qesh kendoj vallzoj
e genjehem e marrosem
te vertetat si besoj
e prap jetooooj

Ti me merrrrrrrrr
Ti ne kto mure eja me merrrr
Me veten time mos me ler...

Jam une ere e lire
e ti marr botes pakez qiell
jam nje peme e cmendur
e ne dimer do te cel

Mos me merr
Ti ne kto mure mos me ler
brenda vetes ti me merr
Mos me leeeeeeeeeer...

Enderroj boten pa mure
rikrijoj zerat e tyre
Imagjinoj
cfare une kam ndejere
e pres pa fund eja me merr

Eja me merrrrrrrrrrrrrrrrrrr...

Jam une ere e lire
e ti pas botes ka kaq qieel
jam nje peme e cmendur
ne c'dimer do te cel

Mos me leeerrr
Ti ne kto mure mos me ler
brenda vetes ti me merr
Mos me leeeeeeeeeer...

BRENDA VETES MOS ME LER...Publikimi: 01/12/2002
Festivali: Festivali i 41-të në RTSH
Muzika: Shpëtim Saraçi
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 0


Mira Konci - Brenda Vetes Me Merr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Brenda Vetes Me Merr".
3. Video është e këngës "Brenda Vetes Me Merr", por nuk këndohet nga Mira Konci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.