Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Rri Me Mua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika:

Shpëtim Saraçi

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Festivali i 32-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1993

1993-11-30T23:00:00+00:00Ne mengjes kur vishesh edhe shkon
Kur me puthje me thua lamtumire
Me thote zemra, ti mos ik ti mos ik te lutem
Lamtumira nuk me peqen

Ti s'e din a ndoshta s'e kupton
Se larg teje dashuria nuk me shkon
Rri prane meje, edhe pak edhe pak te lutem
Me nje puthje mos me genje

Rri te lutem, mos shko
Nuk do ndarje dashuria, mos shko
Po kur do kthehesh nje çast prane meje
Une e di se do me kthehet dashuria

Ne zemren time do jete gezimi im
Dhe ti atehere do me kerkosh

Dhe kur vjen i çilter si femije
Jam e lumtur se s'do ikesh perseri
Ti me ndjen e embel me qorton
Dashuria zemres falje i kerkon

Rri prane meje edhe pak edhe pak te lutem
Rri te lutem mos shko
Po kur do kthehesh nje çast prane meje
Une e di se do me kthehet dashuria

Ne zemren time do jete gezimi im
Dhe ti atehere do me kerkosh

...

Rri prane meje
Rri te lutem
Ma do zemra mos ik mos ik mos ik
Lamtumira s'me pelqen


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mira Konçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet