Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mira Konci - Ninulla E Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ninulla E Nenes".
3. Video është e këngës "Ninulla E Nenes", por nuk këndohet nga Mira Konci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mira Konci - Ninulla E Nenes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"E Pa Thena Fjale"

Komente

Asnjë Koment

11/09/2009

2009-09-11T21:06:04+00:00Jane miliona foshnjet
ne kete bote
drit e syve jane per nenat,
zemrat foshnje
i duam qe ti rrisim o me ninulla ooo

miliona gure mbartin keto kala
si Rozafa, motra Argjiro te dyja
sjellin nga nje dhembje
nga legjenda

Po asaj nene gjiri pse s'ju tha
nena si duruan keto kala
toka si e mbajti
dhe su ca pabesine ooooooo
me thoni nena fajin kush e ka
foshnjet, pa ninulla kush i la
gjumin endrrat mos i prisni jo
biroooo, Argjiro, Argjiro
shih Rozafen perloturo ooooo
Argjiro, Argjiro ku jeeeeee

Me thoni nena fajin kush e ka
pa ninulla bebat, kush i laaaa
me thoni nena, na ni na nina
mos e zgjoni jooooo
Po asaj nene gjiri pse s'ju tha
nena si duruan keto kala
toka si e mbajti
dhe su ca pabesine oooooo
me thoni nena fajin kush e kaaaaaa
foshnjet, pa ninulla kush i laaaaa
gjumin endrrat mos i prisni jo
biroooo, Argjiro, Argjiro
shih Rozafen perloturo ooooo
Argjiro, Argjiro ku jeeeeeee

Argjiro, Argjiro
shih Rozafen moj moterzoooo
Argjiro, Argjiro ku jeeeeeee


Ky tekst u dërgua nga Colemiar
Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë