Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Horizont  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Teksti:

Alqi Boshnjaku

Muzika & Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 31-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1992

1992-11-30T23:00:00+00:00Ti mos më zgjo, nga gjumi ëmbël!
Në çast po shoh, në film gjith' botën.
Në ëndërr pran', në jet' jam larg.

Sa u lodha un' duke pritur,
Po pres me shpres' një dit' të lumtur,
Por sa do t'pres, ndoshta një jet'.
Sa fjal' dëgjoj, ky çast po vjen,
Por nuk e besoj, se shoh se prap' ësht' larg,
Në horizont...

Dikush më thot': "Ndoshta do t'vijë",
Po çfar' të besoj?

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Por at' horizont dua t'a jetoj.
Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Tek ai horizont, dhe un' si gjith' bota të jetoj.

Një fjal' dëgjoj, ky çast po vjen,
Por nuk e besoj, se shoh se prap' ësht' larg,
Në horizont...

Dikush më thot': "Ndoshta do t'vijë",
Po çfar' të besoj?

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Por at' horizont dua t'a jetoj.

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Tek ai horizont, dhe un' si gjith' bota të jetoj.

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Por at' horizont, dua ta jetoj.

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Tek ai horizont, dhe un' si gjith' bota të jetoj.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani
Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet