TEKSTESHQIP

Mira Konci
Rri Me Mua
Lyrics

Ne mengjes kur vishesh edhe shkon
Kur me puthje me thua lamtumire
Me thote zemra, ti mos ik ti mos ik te lutem
Lamtumira nuk me peqen

Ti s'e din a ndoshta s'e kupton
Se larg teje dashuria nuk me shkon
Rri prane meje, edhe pak edhe pak te lutem
Me nje puthje mos me genje

Rri te lutem, mos shko
Nuk do ndarje dashuria, mos shko
Po kur do kthehesh nje çast prane meje
Une e di se do me kthehet dashuria

Ne zemren time do jete gezimi im
Dhe ti atehere do me kerkosh

Dhe kur vjen i çilter si femije
Jam e lumtur se s'do ikesh perseri
Ti me ndjen e embel me qorton
Dashuria zemres falje i kerkon

Rri prane meje edhe pak edhe pak te lutem
Rri te lutem mos shko
Po kur do kthehesh nje çast prane meje
Une e di se do me kthehet dashuria

Ne zemren time do jete gezimi im
Dhe ti atehere do me kerkosh

...

Rri prane meje
Rri te lutem
Ma do zemra mos ik mos ik mos ik
Lamtumira s'me pelqen

INFO
Muzika dhe arranzhimi është punuar nga Shpëtim Saraçi, teksa kënga është një krijim me tekst nga Jorgo Papingji.