TEKSTESHQIP

Mira Konci
Je Vetëm Ti
Lyrics

Ish kjo foto e harruar
Mes nje libri neper flete
Si nje film kjo jeta ime
Bardh e Zi e heshtur vjen
Me risjell disa kujtime
Vitin jo Nuk e mbaj mend
Por nga lulet qe me sillje
Besoj ishte Maj

Qysh ather ti je me mua
Larg e afer ne te dy
Nese bota ka ndryshuar
Skane ndryshuar ata sy
Dhe ne muajt e njesuar
Dhe kur stinet I ngaterroj
Vetem majin di ta pres
E dashuroj

Ref
Je vetem ti
Edhe endrren ma rremben
Je vetem ti
Rreth meje diellin sjell
Dhe prape je ti
Dritheroj sa here me prek
Ne cdo bote une do te gjej
Vetem ti

Ish kjo foto e harruar
Sot Kaq shume me mua flet
Ne fundosje une pas teje
Me perpin I madhi det
Mora fryme nga fryma jote
A me solle ti ne jete
Dhe sa here qendroj prane teje
Mua malli me merr

Malli me merr

Qysh athere ti je me mua
Larg e afer ne te dy
Edhe bota s'ka ndryshuar
Ne ata sy

Ref
Je vetem ti...