Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirjeta Mema - Engjelli I Vdekjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Djalë i bukur q'me do mua?
Pse kerkonë qe te me marresh?
Po ti do atë qe s'dua.
Shpirtin ti ne Kryq do ma varresh!

Djalë i bukur q'me do mua?
Qe kaq shpejtë ti me je gjendur?
Ti kerkonë atë qe s'dua.
Te me puthesh si i çmendur!

Ah moj Vdekje,
Bukuria,
Si qiri do te me fikesh,
Futeshë ne ditet e mia.
Si nje musë e s'do te ikesh!

M'pas me ndjekë ti me dritë rrufeje.
Me jepë prova ne serie.
Ka te tjerë qe para meje.
Kot m'bi ball po bejnë ne hije.

Ref. 2x
Djalë i bukur me te zeza.
Ma i bardh se bardhesia.
Natë e ditë neper varreza.
Rrin, pergjonë hapat e mia.
Rrin, pergjonë hapat e mia.
Ne agim dhe ne te?.
Po ty hiq s'te shkonë magjia.
Largë e largë i kemi rruget.

Djalë i bukur q'me do mua?
Qe kaq shpejtë ti me je gjendur?
Ti kerkonë atë qe s'dua.
Te me puthur si i çmendur!

Ah moj vdekje,
Bukuria,
Si qiri do te me fikesh,
Futesh ne ditet e mia.
Si nje musë e s'do te ikesh!

M'pas me ndjekë ti me dritë rrufeje.
Me jepë prova ne serie.
Ka te tjerë qe para meje.
Kot m'bi ball po bejnë ne hije.

Ref. 2x
Djalë i bukur me te zeza.
Ma i bardh se bardhesia.
Natë e ditë neper varreza.
Rrin, pergjonë hapat e mia.

Rrin, pergjonë hapat e mia.
Ne agim dhe ne te?.
Po ty hiq s'te shkonë magjia.
Largë e largë i kemi rruget.

...Djalë i bukur me te zeza
...Po ty hiq s'te shkonë magjia
...Largë e largë i kemi rruget


Ky tekst u dërgua nga Valdrina*Mirjeta Mema
Publikimi: 11/02/2010
Festivali: Top Fest 7
Muzika: Genti Lako
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Genti Lako


Mirjeta Mema - Engjelli I Vdekjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjelli I Vdekjes".
3. Video është e këngës "Engjelli I Vdekjes", por nuk këndohet nga Mirjeta Mema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mirjeta Mema:


Komente 0