Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Fejza - Dul Bylbyli Prej Kafazit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

I
O hoj dul bylbyli hajde prej kafazit
Shkoj e ra në mal o me borë
Hej hej shkoj e ra në mal o me borë

Unë u djegsha o si digjet gazi
Jo se la pa të shti o në dorë
Hej hej ja me hatër ja me zor

II
O hoj dul bylbyli hajde prej kafazit
Shkoj e ra në mal o në bjeshkë
Hej hej shkoj e ra në mal o në bjeshkë

Unë u djegsha o si digjet gazi
Jo se la pa të marr o sivjet
Hej hej se e din moj sa të kam desht


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Motrat Fejza - Dul Bylbyli Prej Kafazit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dul Bylbyli Prej Kafazit".
3. Video është e këngës "Dul Bylbyli Prej Kafazit", por nuk këndohet nga Motrat Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Fejza:


Komente 0