Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Këngë Për Adem Jasharin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

malli yt me sjell kujtime
moj drenica moj vendlindja ime
vepra jote djep dhe lule
kurr su trembe kurr nuk u perkule

vepra jote djep dhe lule
kurr su trembe kurr nuk u perkule

REF:
Moj drenic me zemer dielli
kush t'ka dasht
kush t'ka dasht si bac ademi
emri tij
emri tij shqipja me krena
jetojm bashk
jetojm bashk o si gjaku e vena (2x)

II
as nje her ske cen e vogel
madheshtore me shkelqim ne voter
besa jote bes celike
kurr su trembe kurr stu thy cerpiku

besa jote bes celike
kurr su trembe kurr stu thy cerpiku

REF:
Moj drenic me zemer dielli
kush t'ka dasht
kush t'ka dasht si bac ademi
emri tij
emri tij shqipja me krena
jetojm bashk
jetojm bashk o si gjaku e vena (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Këngë Për Adem Jasharin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Adem Jasharin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Adem Jasharin", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0