Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Mr.Trimi - Remember  (Feat. K-Lay & Agresioni)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/03/2012

2012-03-09T19:08:13

Featuring

Agresioni

Featuring

K-LayKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Remember" kënduar nga Mr.Trimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mr.Trimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erik Lloshi - Remember

Remember
I will still be here
As long as you hold me
In your memory

Remember
When your dreams have ended
Time can be transcended
Just remember me

I am the one star that keeps burning so brightly
It is the last light to fade into the rising sun

I'm with you whenever you tell my story
For I am all I've done

Remember
I will still be here
As long as you hold me
In your memory
Remember me

I am that warm voice in the cold wind that whispers
And if you listen you'll hear me call across the sky

As long as I still can reach out and touch you
Then I will never die

Remember
I'll never leave you
If you will only
Remember me
(Remember me)

Remember
I will still be here
As long as you hold me
In your memory

Remember
When your dreams have ended
Time can be transcended
I live forever
Remember me
Remember me
Remember me

Luar - Remember

In your eye is the beauty of the sea,
in your arms i feel so free,
do you remember how we used to be,
do u remember that beautiful me.

Do you remember how it used to be,
do you remember that beautiful me,

You and i we meant to be together forever,
you and i we meant to be together forever,

You are so close and you're so far away
baby i need you here everyday.

Corrs - Remember

I see you in my memory
As vivid as today
And I wonder do you see me
In that same familiar way
Ohhh..., another place, another time
We'll meet again and you'll be mine,
Ohhh..., 'cause nothing can compare to you and I

Wasn't it true do you remember like I do
(Wasn't it true or is it)
All tainted in your view
Could I be just a dream or two
(Wasn't it true)
Oh, if I knew

Now I know it was so special
(Every single way)
Every single way, yeah, yeah
You know I'd go right back there
(Take me back today)
If you take me back today
'Cause I know there's no one to replace you in my mind

Wasn't it true do you remember like I do
(Wasn't it true or is it)
All tainted in your view
Could I be just a dream or two
(Wasn't it true)
Oh, if I knew

Do you remember...
Oh I remember...
Do you remember...
(Do you remember, Do you remember, Do you remember)
Oh I remember
(Do you remember, Do you remember, Do you remember)

True, remember like I do
(Wasn't it true or is it)
Tainted in your view
Just a dream or two
(Wasn't it true)
Away from you

Wasn't it true, so true, remember like I do, I do
(Wasn't it true, or is it all)
Tainted in you're view
Could I be just a dream or two
(Wasn't it true)
Away from you
Do you remember...
(True, Remember like I do)
Oh I remember...
(Wasn't it true, or is it tainted in your view)
(Just a dream or too)
Oh I remember...
(Wasn't it true)
(True, remember like I do)
(Wasn't it true, or is it)
Tainted in your view
Just a dream or two...

[Fade out]

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mr.Trimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet