Më mbaj mend (për 1 muaj)


Muharrem Ahmeti - Nëna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëna".
3. Video është e këngës "Nëna", por nuk këndohet nga Muharrem Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Muharrem Ahmeti - Nëna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Orkestrimi:

Samir Hajra

Teksti:

Fidan Hajrizi

Komente

Asnjë Koment

17/03/2020

2020-03-17T20:17:48+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nëna" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 17 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
17

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Samir Hajra
Teksti: Fidan Hajrizi
Orkestrimi: Samir Hajra

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Egzon Abazi, Fari Mani & Amar Ismaili - Nëna

I
Ti je poezi
Nane nane
Ti fal veq dashni
Nane moj.

Sa shum je mundue
Nane nane
Shkronjat naj ke msue
Nane nane

Na ke edukue
Nane nane
N`xhami na ke que
Nane moj.

II

Lumja nana je mundu
Lumja nana je shkatrru
A ma ban ti hallall mu
Ah moj nan
A ma ban ti hallall mu
Ah moj nan

Je mundu për mu ke qa
Je mundu për mu ke qa
Sa të mirat naj ke ba
Ah moj nan
Sa të mirat naj ke ba

III
AH moj nane

Oj nane nane nane oj nane
Diell e hane
Oj nane nane nane oj nane
Ah moj nane

IV
Aaaaaaaa
AAAAAA

Dasme madhe ka fillu
Ah moj nan e lumja nan,
Po don djalin me martu
Dhe një nuse ja ke zan.

Hajde nuse mirë se vjen

Hajde nuse nuse nuse mirë se vjen
Në kët shpi
Lumja nana para dere po të pret
Me lot n`sy.

Oj nan mos qaj, e mos derdh lot
Se dasma ime është sot,
Oj nan mos qaj, e mos derdh lot
Se dasma ime është sot.

Ti nuse kshyrma nanën
Ti nuse kshyrma babën
Se kta m`kan rrit me shum mundim
Ti nuse kshyrma nanën
Ti nuse kshyrma babën
Se për ta digjet shpirti im.

Vjendita & Ejona Stojkaj - Nëna

Nëna

Fjal e madhe del nga zemra
Emer mbretresh ndër emra
Ushqim per jeten time plot dashuri

Ska zavendsim per ty
Fjalet tua yje nqiell
Jetes i jap drit si gjdo her

Puthjet tua kur mi jep ne ball
Jan sherim i plageve ma largojn qdo mall
Duart e tua me mundime më kan rrit
Ne mes te nates per mua ti je drit

REF :
Përqafimi yt me jep ngrohtesi
Je vet dielli shkëlqen me dashuri
Ti je e bekuar nga dora e zotit
Ëngjëll që më mbron ne qdo stin te motit 2x

Je vet jeta ime me ty kam lumturi
Nuk dua te rri vet te kam drit ne sy
Ska zavendsim per ty
Fjalet tua yje nqiell jetes i jap drit si gjdo her

Puthjet tua kur mi jep ne ball
Jan sherim i plageve ma largojn qdo mall
Duart e tua me mundime më kan rrit
Ne mes te nates per mua ti je drit

REF:
Perqafimi yt me jep ngrohtesi
Je vet dielli shkelqen me dashuri
Ti je e bekuar nga dora e zotit
Ëngjëll qe me mbron ne qdo stin te motit

Nazmi Belica - Nëna

Ditën kur ti shkove o pëllumb i shkruar
2x zemrën ma helmove o biri i nënës

Ditën nëna priste letër gurbetqari
2x ajo s'pushoj me të qarë o biri i nënës

ref. 2herë
Nëna qyqe vetë birin e vajton
shpirti i nënës tani ku je ti

Kur postieri solli një letër urgjente
2x ranë dy pika loti nëna tha: biri im

natë e zezë pa hënë qyq nëna mbeti
2x mallkuar ka lënë ditët e gurbetit

ref. 2herë
Nëna qyqe vetë birin e vajton
shpirti i nënës tani ku je ti
Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë