Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nafidan Miftari - Përhajr O Musliman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Zgjohu herët për sabah
Merr abdes me bismilah
Fal sabahun e bajramin e plase shejtanin
Shko te vllau yt shko e merre ngryk
Thuj te du o vlla erdha bajram me ba
Erdha met than te du bajramin bashk me gzu
Për drek te un met ftu e bashk na me festu

Bajram bajram përhajr o musliman
Bajram bajram gzohu o musliman
Sot ne po festojm zotin e madhrojm
Dhe e falenderojn tekbire po këndojn

Bajram bajram përhajr o musliman
Bajram bajram gzohu o musliman
Të lumtur o allah të lutem me na ba
Let knaqen vlla me vlla most ket mo fukara

Me familje ti festo fukarat mos i harro
Zgjatja dorën e mëshirës mos ju ndaj të mirës
E kush ka nevoj shko o vlla ndihmoj jem shqiptar o vllah bajrami kshtu e ka
Tradita më e mir me kafe ëmbëlsir
Me prit misafir përhajr o dashamir

Bajram bajram përhajr o musliman
Bajram bajram gzohu o musliman
Sot ne po festojm zotin e madhrojm
Dhe e falenderojn tekbire po këndojn

Bajram bajram përhajr o musliman
Bajram bajram gzohu o musliman
Të lumtur o allah të lutem me na ba
Let knaqen vlla me vlla most ket mo fukara


Ky tekst u dërgua nga Rexhai MemediNafidan Miftari
Publikimi: 15/04/2021
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Recording: Ardian Kastrati
Mix & Mastering: Mevlan KurtishiNafidan Miftari - Përhajr O Musliman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përhajr O Musliman".
3. Video është e këngës "Përhajr O Musliman", por nuk këndohet nga Nafidan Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nafidan Miftari:


Komente 0