Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Berisha - Do Të Doja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  40

Do te doja qe sonte flokt e tua
te shtrihen mbi jastekun tim
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
Nen dritën e qiririt tim
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
Nen dritën e qiririt tim

Do te doja qe sonte t'kem pran vetes
do te doja sonte t'jem me ty
do te doja qe kjo nate pa fund te na takoj
vetem mua.. mua dhe ty
do te doja qe kjo nate pa fund te na takoj
vetem mua.. mua dhe ty

Dhe do te doja se çka s'do doja
te bej sonte me ty
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri

Kur Premieres i erdhi fundi
Dhe mengjesi filloj te agoj
me puthe njeher ne faqe e me the
"kete nate s'do ta harroj"
me puthe njeher ne faqe e me the
"kete nate s'do ta harroj"
me vjen mire qe ma besove
kete gje kaq me rendesi
qe nga sonte me mua e dashura ime
ti hyre ne boten me dashuri
qe nga sonte me mua e dashura ime
ti hyre ne boten plot dashuri

Do te doja cka s`do doja
te bej sonte me ty
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri


Ky tekst u dërgua nga sweetheart1109


Akordet:

Intro:
Am, Am

Am
Do te doja qe sonte flokt e tu
Dm Am
te shtrihen mbi jastukun tim
Dm Am
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
G Am
nen driten e qiririt tim
Dm Am
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
G Am
nen driten e qiririt tim


Am
Do te doja qe sonte t´kem pran vetes
Dm Am
do te doja sonte t´jem me ty
Dm Am
do te doja qe kjo nate pa fund te na takoj
G Am
vetem mua..mua dhe ty
Dm Am
do te doja qe kjo nate pa fund te na takoj
G G
vetem mua..mua dhe ty


Am.............................

Am
Dhe do te doja cka s`do doja
Dm Am
te bej sonte me ty
Dm Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G Am
und te jem i pari njeri
Dm Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G Am
und te jem i pari njeri


Am.............................

Am
Kur premieres i erdhi fundi
Dm Am
dhe mengjesi filloj te agoj
Dm Am
me puthe njeher ne faqe
G Am
me the "kete nate kurr s´do ta harroj"
Dm Am
me puthe njeher ne faqe
G Am
me the "kete nate kurr s´do ta harroj"Am
me vjen mire qe ma besove
Dm Am
kete gje kaq me rendesi
Dm Am
qe nga sonte me mua e dashura ime
G Am
ti hyre ne boten me plot dashuri
Dm Am
qe nga sonte me mua e dashura ime
G G
ti hyre ne boten me plot dashuri

Am...............................

Am
Do te doja cka s`do doja
Dm Am
te bej sonte me ty
Dm Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G Am
und te jem i pari njeri
Dm Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G Am
und te jem i pari njeriE||---------------------------|--0------------------------||
B||------------0--1-----------|-----1-----0--1--0-----0---||
G||*--------2--------2--------|--------2-----------2-----*||
D||*-----2--------------2-----|--------------------------*|| x2 Intro
A||---0--------------------0--|---------------------------||
E||---------------------------|---------------------------||

Ritmi
---------------------------|--0--------------0----------|
------------1--0-----------|-----1-----0--1-------------|
*--------2--------2--------|--------2-------------------|
*-----2--------------2-----|----------------------------|
---0--------------------0--|--------------------3--(3)--|
---------------------------|----------------------------|-----------0--1-----------|--------------------------|
--------3--------3--------|-----------1--0-----------|
-----2--------------2-----|--------2--------2--------|
--0--------------------0--|-----2--------------2-----|
--------------------------|--0--------------------0--|
--------------------------|--------------------------|


-----------0--1-----------|------------------0--------|
--------3--------3--------|-----------1p--0-----1-----|
-----2--------------2-----|--------2---------------2--|
--0--------------------0--|-----2---------------------|
--------------------------|--0------------------------|
--------------------------|---------------------------|


-------------------------|--------------------------|-----------0--1-----------|
-----------3-------------|-----------1--0-----------|--------3--------3--------|
--------0-----0----------|--------2--------2--------|-----2--------------2-----|
-----0-----------0-------|-----2--------------2-----|--0--------------------0--|
--------------------0----|--0--------------------0--|--------------------------|
--3----------------------|--------------------------|--------------------------|


------------------0--------|--------------------------|
-----------1p--0-----1-----|-----------3--------------|
--------2---------------2--|--------0-----0----------*|
-----2---------------------|-----0-----------0-------*|
--0------------------------|--------------------0-----|
---------------------------|--3-----------------------|Naser Berisha
Publikimi: 01/12/2000
Muzika: Naser Berisha
Teksti: Naser Berisha
Video Produksioni: BUG Production
Gitarë: Reshat Beqiri
Piano: Dëfrim BehluliNaser Berisha - Do Të Doja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Të Doja".
3. Video është e këngës "Do Të Doja", por nuk këndohet nga Naser Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Naser Berisha:


Komente 0