Më mbaj mend (për 1 muaj)

Neki Emra - Te Vdes Apo Te Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43

Burri se ka të lehtë
Të nxjerr lot...
E ato mua sot
Më dalin plot...

Një dhimbje të madhe
E kam në zemër
Nuk po më lë rehat
Edhe gjumin po më nxjerr

Ndoshta një tjetër jetë
Do jemi prap bashkë
Deri atëherë tregomë
Si unë të jetoj...

Si ta duroj o vetën unë
Kur e di se të humba vet
Të lutem,të lutem
Ti më trego...

Një shenjë ma jep ti
A të vdes apo të pres
Të lutem veq një fjalë
Veq atë e dua nga ti...

O ti më trego
Një shenjë ti ma dergo
Vetëm një fjalë unë e dua
A të vdes apo të pres...

Hape zemrën...
Dhe me fal ti mua
Se beson...
Nuk mendova asgjë keq

Të lutem ti mos më dëno
Nuk e dita se
Do të lëndoja aq shumë

Ndoshta një tjetër jetë
Do jemi prap bashkë
Deri atëherë tregomë
Si unë të jetoj...

Si ta duroj o vetën unë
Kur e di se të humba vet
Të lutem,të lutem,të lutem
Ti më trego....

Një shenjë ma jep ti,
A të vdes apo të pres
Të lutem veq një fjalë
Veq atë e dua nga ti

O ti më trego...
Një shenjë ti ma dërgo
Vetëm një fjalë unë e dua
Të vdes apo Të pres...


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimNeki Emra
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/09/2012
Festivali: SVFM 2013
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 12
Muzika: Neki Emra
Teksti: Albatros Rexhaj
Video Produksioni: Pinkmoon Creative


Neki Emra - Te Vdes Apo Te Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Vdes Apo Te Pres".
3. Video është e këngës "Te Vdes Apo Te Pres", por nuk këndohet nga Neki Emra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Neki Emra:


Komente 1