Më mbaj mend (për 1 muaj)

Neki Emra - Nje Dhimbje Mbete Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51

Pjesa 1
Të morën, ike pa menduar dy herë,
lendove, shkatrrove çdo gje
le vetëm një ankth
Të doja si m'shikoje
të doja qdo gjë që bëje ti
eehhh një dhimbje më le ti...

Një dorë dikur shtrëngoja fort
dhe atë e ndjeja unë
Një buzë dikur e puthja fort
dhe atë e doja uuuunë
Një shtrengim e bëja dikur
dhe atë e ndjeja unë
Qdo gjë me ty e doja unë
në fakt unë të doja tyyyy..

Ref:
Një dhimbje mbete ti
po mendoja unë tani
Një plagë trrënd më le ti
mundohem qdo ditë e më shumë
Joooo nuk bën
asesi nuk po bën
spo di të dua, spo mundem të dua
a thua se do të ishte ndryshe...po t'ishe ti...

Pjesa 2:

Dikur dashuria kishte kuptim
Dikur ishe ti
Dikur kisha jetë
Ohhh një dhimbje më le ti
Më duket vetja i mangët
Më duket vetja i zbrazët
Ike për një dëshirë
për diqka që s'ndjeve kurrë

REF:...
Një dhimbje mbete ti
po mendoja unë tani
Një plagë trrënd më le ti
mundohem qdo ditë e më shumë
Joooo nuk bën
asesi nuk po bën
spo di të dua, spo mundem të dua
a thua si do të ishte ndryshe...po t'ishe ti...


Ky tekst u dërgua nga Sam VigNeki Emra
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/11/2013
Festivali: SVFM 2014
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 13
Muzika: Neki Emra
Teksti: Neki Emra
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: ASHA


Neki Emra - Nje Dhimbje Mbete Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Dhimbje Mbete Ti".
3. Video është e këngës "Nje Dhimbje Mbete Ti", por nuk këndohet nga Neki Emra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Neki Emra:


Komente 1