TEKSTESHQIP
SVFM 2014
Videoklipi më i mirë në Starcard Videofestin Muzikor 2014 është zgjedhur "Vajza e Kojshisë" nga Leonora Jakupi. Duke marrë çmimin ajo tha se është shumë e lumtur. Ajo falënderoi fansat e saj dhe çmimin ia ka dedikuar babait të saj të vdekur.

Për çmimin kryesor, atë të videoklipit me regji më të mirë të cilin vitin e kaluar e ka fitur Flori Mumajesi me ‘Pa jetë’, këtë vit garonin edhe NRG Band, Dafina Zeqiri dhe Flori me Kaos.

Ja çmimet e ndara në Videofesti 2014:

1.Video Spoti më i mirë në konkurrencën e grupeve Offcestra.
2.Video Spoti më i mirë në bashkëpunim Dafina Zeqiri ft Dj Blunt & Real 1- Veq met pas ty
3.Video Spoti më i mirë në konkurrencën e meshkujve apo best male Getho Geasy- E nxonme
4.Video Spoti më i mirë i zhanrit Pop Alban Skenderaj- Mrekullia e tetë
5.Video Spoti më i mirë i zhanrit Rock Shapt Deda
6.Video Spoti me regjin më të mirë Dafina Zeqiri-Time Out
7.Video Spoti më i mirë në konkurrencën Best New Artist Era Istrefi- Money për Money
8.Video Spoti më i mirë i zhanrit Best Hip Hop Ledri Vula- 100 probleme
9. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e femrave Leonora Jakupi- Vajza e Kojshis
10. Video Spoti më i mirë në zhanrin Pop Folk Skivi ft Mimoza Shkodra e Nora Istrefi- Na
11.Video Spoti më i mirë në konkurrencën RnB Dafina Zeqiri-Hajde ma knej
12. Video Spoti me styling më të mirë Era Istrefi- Edehun
13.Leonora Jakupi- Vajza e Kojshis
14.Video Spoti më i mirë në kategorinë Dance Adrian Gaxha ft Floriani & Skivi- Welcome to Prishtina
15. Video Spoti më i mirë duet Tuna ft Cosman-Fenix
16.Video Spoti me Performancën më të mirë Era Istrefi- E dehun
17.Video Spoti më i mirë Leonora Jakupi-Vajza e Kojshis

Këto ishin nominimet për të gjitha kategoritë:

Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Grupeve:
Objective - Fenomenale
NRG Band - As 5 Pare
Tingulli Trent - Po t'shoh permas
Offchestra - Pune Ska

Video Spotin më të mirë duet:
Capital T feat.Vedat Ademi - Hapat e mi
Dhurata Dora ft. Young Zerka - Roll
Kida ft. Mc Kresha - Rikthejm na
Tuna ft. Cozman – Fenix

Video Spoti më i mirë i zhanrit Pop Folk:
Genta Ismajli - Anuloje
Skivi feat. Mimoza Shkodra & Nora Istrefi - Na
Machiato Band - Xhejlan
Albatrit Muqiqi - Qika Qika

Video Spoti më i mirë nga Best New Artist:
Arilena - Aeroplan
Era Istrefi - Mani Per Money
Art Abazi - Nje sekond pa ty
Vali Kuqi - Arsye s'kam

Video Spoti më i mirë i zhanrit baladë:
Leonora Jakupi - Vajza e kojshise
Vesa Luma - I ndaluar
Neki Emra - Nje Dhimbje Mbete Ti
Kledi Bahiti Ft. Samanta Karavella - Me Jeto

Video Spoti më i mirë i zhanrit Rap Hip-Hop:
Tingulli Trent - Po t'shoh permas
Ledri Vula - 100 Probleme
Mc Kresha - luv luv
VJ - Big Fat Bass

Video Spoti më i mirë i zhanrit Rock/Alternative:
Seed - Shllajf
ANDOS - Veri dhe Jug
NA - Uragan
Shpat Deda – Përgjithmonë

Video Spoti më i mirë në konkurrëncën RnB:
Tuna ft. Cozman - Fenix
Seven Saraqi - Ska dashni
Kida ft. Mc Kresha - Rikthejm na
Dafina Zeqiri - Hajde ma knej

Video Spoti më i mirë bashkëpunim/ft.:
Elvana Gjata ft. Kaos - Disco Disco
Dafina Zeqiri ft. Dj Blunt & Real 1 - Vec me t'pas ty
Jonida Maliqi ft. Dj Blunt & Real 1 - Sonte
Flori Ft. Kaos - Lule Lule

Video Spoti më i mirë në kategorinë Dance:
Elvana Gjata ft. Kaos - Disco Disco
Adrian Gaxha & Floriani feat. Skivi - Welcome to Prishtina
Dhurata Dora ft. Young Zerka - Roll
Samanta & Dj Olti ft. DDY Nunes – Pafundesi

Video Spoti me Styling më të mirë:
Era Istrefi ft. Mixey - E dehun
Tingulli Trent - Po t'shoh permas
Dafina Zeqiri - Time Out
Tuna ft. Cozman – Fenix

Video Spoti me Performancën më të mirë:
NRG Band - As 5 Pare
Era Istrefi ft. Mixey - E dehun
Taste2 & Labinot Sponca - BadihavG
Dafina Zeqiri - Time Out

Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Femrave:
Leonora Jakupi - Vajza e kojshise
Miriam Cani - Labirint
Dafina Zeqiri - Time Out
Era Istrefi ft. Mixey - E dehun

Video Spoti më i mirë i zhanrit POP:
Besa ft 2po2 - Zemrën dot nuk ta lexoj
Alban Skenderaj ft. Dr. Mic - Mrekullia e 8
Miriam Cani - Labirint
Ronela Hajati ft. Elgit Doda - Mala Gata

Spoti me Regjinë më të mirë:
NRG Band - As 5 Pare
Leonora Jakupi - Vajza e kojshise
Dafina Zeqiri - Time Out
Flori Ft. Kaos - Lule Lule
SVFM 2014 (Tekste & Video)
Image 133270
Image 129344
  • SVFM 2014
  • Viti: 2014
  • Pallati I Kulturës Asim Vokshi, GJAKOVË
  • Prezantuesit: Benet Kaçi
  • TV: RTV 21, Vizion+ & Alsat
  • Radio: Radio 21