Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nertila Koka - Nje Lule Pranvere

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Lule Pranvere".
3. Video është e këngës "Nje Lule Pranvere", por nuk këndohet nga Nertila Koka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nertila Koka - Nje Lule Pranvere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

Vladimir Kotani

Teksti:

Arben Duka

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1986

Komente

Asnjë Koment

01/03/1986

1986-02-28T23:00:00+00:00Jo s'ka rendesi t'iu them
Se cila vajze jamse c'emer une kam
Mjafton t'ju them qe jam studente
Me zemren plot freski
Me syrin kaltersi
T'ju them se kjo zemra ime
Per ju vec kendon
T'ju them se te gjithe agimet
Mua sot me ftojne

Refreni
Ne zemren time kam nje det me dashuri
dhe nje det me kenge e kam
per ty moj jete qe si nene me mban ne gji
si nje stine e bukur jam
Pranveren po te doni ta shikoni ju
jo mos u mundoni shume
ajo me pare se kudo ja vjen ketu
vjen tek ju edhe tek une

Te gjithe qe sot mbani nje emer:student
ju pershendes me gaz
me kete kenge te re
pranvera emadhe e lumturise
ne zemrat tona ka bere fole (2 here)

Jo s'ka rendesi t'ju them...

Ref
ne zemren time...

Kjo jete gaz me sjell
Tek ju une epercjell
mes jush une jam perhere
si nje lule lindur ne pranvere


Më Shumë Këngë Nga Nertila Koka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet