Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Koka - Ç't'i Them Vellait Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Më pa vëllai sot me një djalë
se pse u skuqa, s'e di
kur të më pyesë sonte në darkë
ç'ti them unë vallë atij

Bashkë të jemi kam shumë dëshirë
dhe s'di si orët kalojnë
më ka veç shoqe
dhe e kam unë veç shok

Më pa vëllai sot me një djalë
fjala në buzë ç'mu ngri
qeshi djaloshi që kisha pranë
-Ç'pate- më pyeti ai

Po ç'pati zemra që ndryshe rrahu
ç'fjalë pëshpëriti ajo
dhe syri i trembur
tek syri i djalit qëndroi

Unë jam vajzë, kam një ëndërr
të bukur siç jam edhe vetë
e mbaj në zemër, të gjithë ma dinë
dhe zogu në qiell dhe lulja në pemë

Bashkë të jemi kam shumë dëshirë
dhe s'di si orët kalojnë
më ka veç shoqe
dhe e kam unë veç shok

Më pa vëllai sot me një djalë
fjala në buzë ç'mu ngri
qeshi djaloshi që kisha pranë
-Ç'pate- më pyeti ai

Po ç'pati zemra që ndryshe rrahu
ç'fjalë pëshpëriti ajo
dhe syri i trembur
tek syri i djalit qëndroi

Unë jam vajzë, kam një ëndërr
të bukur siç jam edhe vetë
e mbaj në zemër, të gjithë ma dinë
dhe zogu në qiell dhe lulja në pemë
por zemra troket

Më pa vëllai sot me një djalë
ç'ti them unë vallë... s'e di


Nertila Koka - Ç't'i Them Vellait
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç't'i Them Vellait".
3. Video është e këngës "Ç't'i Them Vellait", por nuk këndohet nga Nertila Koka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Koka:


Komente 0