Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nikollë Nikprelaj - Moj Kosovë Tu Njeftë E Mira

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosovë Tu Njeftë E Mira".
3. Video është e këngës "Moj Kosovë Tu Njeftë E Mira", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nikollë Nikprelaj - Moj Kosovë Tu Njeftë E Mira  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

03/09/2014

2014-09-03T16:52:15+00:00Moj kosove tu njefte e mira
apo i sheh do koh te vshtira
a po i sheh e a i ke pa e
djemt e ri o tue tu vra e
tuj tu vra e tuj helmua
me polic o jete tuj que o heeej
sokolesha e plot sokola
jan mush burgjet arkivola
mshelen shkollat e bahet dhune e
lehet puntori pa pune eee
fmit pa tamel, t’mdhejt pa buke
per t'na shkel o per tna tute, o heeej

(2x) Por nuk shkelet jo shqiptari
ky regjim nuk eshte i pari
kan provar krajl e mret e
se ka gjate as ky milet

Spo m'frigon qellimi i tij e
por do halle mrena nshpi e
c'na kan met kopil te dera
qe edhe sot u vjen era
c'naj ka sjelle ni ideologji e
me do njerz o stolaxhi o heeej
Asht dashte moti me ju dhan hakun,
se per stan kan rrzu oxhakun,
e ka mete kulla e çame
jashte e mreno mete e çame
jashte e mreno pa hari,
e çel dritaret shqiptari o heej

(2x( Ka linde dielli çel dritaret
se ndrrojme pamjen abetaret
tjera buste nsheshe tona
e ma nfund per to kendojna


Ky tekst u dërgua nga Valon
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet