Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Nikollë Nikprelaj - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/08/2018

2018-08-12T13:55:35

Këngë e albumit:

"Zemren Ma Ke Thy"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime" kënduar nga Nikollë Nikprelaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Inva Mula - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime

Hej fort po ngrin ai diell
dhe burimi kenget lugjeve
mi percjell
hej fort po ngroh ai diell
edhe trimat neper mend mi sjell
mi percjeeeeell
mi perkdheel

Nga ky diell
i kohes sime
ndrisin shekuj ne agime
eedhe pushka e shqiptarit
zjaaaaaaaaaaarr flakeroooon

2x)
O kuuu ka si ti o Shqiperia ime
o fisnikia permbi gur
rrjedh ne kenge e ligjerime
balle larta me flamur

Hej forte po rreh ai
tel
dhe luhata kenget mi qon large
mi percjell
Hej forte po rreh ai
tel
dhe partizanet nder mend mi sjell
po mi sjell

Nga ky ze i kohes sime
flasin shekuj me gjemime
edhe krisma e shqiptareve
brez me brez

2x)
O kuuu ka si ti o Shqiperia ime
o fisnikia permbi gur
rrjedh ne kenge e ligjerime
balle larta me flamur

Gaqo Cako - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime

Hej fort po ngrin ai diell
dhe burimi kenget lugjeve
mi percjell
hej fort po ngroh ai diell
edhe trimat neper mend mi sjell
mi percjeeeeell
mi perkdheel

Nga ky diell
i kohes sime
ndrisin shekuj ne agime
eedhe pushka e shqiptarit
zjaaaaaaaaaaarr flakeroooon

2x)
O kuuu ka si ti o Shqiperia ime
o fisnikia permbi gur
rrjedh ne kenge e ligjerime
balle larta me flamur

Hej forte po rreh ai
tel
dhe luhata kenget mi qon large
mi percjell
Hej forte po rreh ai
tel
dhe partizanet nder mend mi sjell
po mi sjell

Nga ky ze i kohes sime
flasin shekuj me gjemime
edhe krisma e shqiptareve
brez me brez

2x)
O kuuu ka si ti o Shqiperia ime
o fisnikia permbi gur
rrjedh ne kenge e ligjerime
balle larta me flamur

Elidon Çelaj - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime

o fort po shndrit ai diell
dhe burimi kenget lugjeve i percjell
e i forte po ngroh ky diell
edhe trimat neper mend mi sjell
mi perkedhel .

nga ky diell i kohes sime
shndrisin shekujt ne agime
dhe naganti i shqipetarit zjarr flakeron !

(x2)
po ku ka si ti o shqiperia ime
o fisnikja permbi gur
rrjedh ne kenge e ligjerime
ballelarta me flamur !

e i forte po bien ai tel
dhe lahuta tingujt mi con larg
mi percjell .
e nje flake po nxjerr ai tel
partizanet neper mend mi sjell
po mi sjell . nga ky ze i kokes sime
flasin shekujt me gjemime
edhe krisma e shqiptarit rrjedh
brez me brez .

(x2)

po ku ka i ti o shqiperia ime
o fisnikja permbi gur
rrjedh ne kenge e ligjerime
ballelarta me flamur !

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...