TEKSTESHQIP

Noizy
Mbani Pasojat
Lyrics
(Feat. AK, Shadow & Varrosi)

no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

ShadoW : (Verse 1)

sa her qe futna N`pidha - do futna pak si fell
duhet barin per me gri - e tani jointin per me pshtjell
meze me percjell - situaten se qka bohet
a e ke pa kur futna mrena - femra vet fillon afrohet
si Web fight G - e qojna wenin pesh
sa her qe wim anena - OTR is lookin Fresh
perzije pak me cash - futja nja tre tyma
osht ilqai i kti rrugaqi - qe po Gzohet krejt rinia
prej dites numer 1 - OTR ecin gjon
kush po don rap - kena rap per te ton
stilin underground - vi ta boj ni kruk
sa her qe dalim n rrug - pussy ski po ngelin shum
osht tradita e kti ushtarit - qi vjen drejt pi OTR-it
qe si hajka maja e karit - se sa pidha ka pazari
presmi qeljen e iftarit - qe t ja nisim t ham repera
pussy rri te dera - se prej larg ju wika era

no1zY Reff :
E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

Varrosi : (Verse 2)

Brrrrrrrrrrra - varrosi n mikrofon
OTR deri n vdekje - som han per kerkon
edhe qa ( QA ) - se kta kan pistoleta
Pse ti na ke frik - kur si na urre zemra
jena kush jena - jena gati naper skena
kena marr venin e par - e nuk ka ven per grupe tjera
Legena, boni dissa - ni ka ni per juve viza
jena t part (UUOO) - ju shkepi si dhipa
me stilin e londres - hip-hopit ja vej bomben
let plasi qat`her - kur dikush e qon koken
histori mas historie - q'eshte qellim i ksaj ushtrie
sikur pysnin kush bon rrap n shqipri? - ta di se na lamie
(Brrrrrra) MANI PASOJAT - me mut mushni gojat
keni ngel mrena n studio - veq tu hanger thojat
demek boni hita - ju po boni shita
OTR TI SAKATON - kejt kta repera qi skan stila

no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha Dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

AK : (Verse 3)

Rap undergorund - si dje si sot njejt
vjen era rrug - si dje dhe sot vlej
mangut s'ta lej - sot ma bon ta shperblej
neser po ta gjeta shtegun per ty se kursej
i njejti tip prap - e njetja muzik prap
e njejta dit - si dje si sot prap NALT
i njejti stil flak - qe ti smun e kap ma
e njejta jet - qe neser ka me qen prap
sa shumë plane - veq per perfitime FAME
sa ftyra FAME - perdorin t shame t palame
shumë bisedime - po shifen weq n perkujtime
kurse, jam dit perdit - me kta qe kan dhon besen time
njesoj si dje - ta garantoj do jem dhe neser
kur ke dhon besen - do t japesh jeten se do e tham t werteten
ti maaje rrugen - dhe kur rruga weshtirsohet
sepse kur t weshtirsohet - shoqria ma shum afrohet

DËRGOI: