TEKSTESHQIP

Noizy
Ilaçi Jot
Lyrics
(Feat. D.U.D.A, Varrosi & Lil Koli)

Sikur t'puthi qelli token
Dhe vetes t'ja besh gropen
Bjeri rreth e qark botes
Prap si ne nuk ka
Sikur krejt tbohet nami
Shperthejm si 1 tsunami
Kur t'pysin se ça u bo
Ta din se kem na x2
NOIZY
Kur m'thojn shoku ça bone?
I thom shoku ça thojn!
Historia pak a shum e njejt
Statusi kurr nuk ndrroi
U mundun por s'pam kurgjo
Ku me dit 1 dit ngjoj per to
Ku me dit 1 dit cka nuk ndodh
Ku me dit 1 dit cka nuk ndodh
Ma t'fort se kurr kena pse mu mburr
Kena plot histori per ne n'rrug
Rrin me mu veq ata qe un du
Sdu me dit ça mendon ti per mu
Rendsi ka per mu folin
Do qeshin do nuk "Njofin"
Do sexy do bojn t'fortin
Do hyn thell por nuk e din notin
Jena t'njejt t'njejt hala t'vertet
Kerkun si na nuk mun me gjet
Kerkon prej nesh nuk mun me prek
Se jena 300 vet kuku mos vet
OTR ke ni per to
Sdu me dit sdu me dit gjuj per to
Sdu me dit sdu me dit vdes per to
Se muzika ne nuk na ka bo
Rrugve von si shpia dyt
Kapuçat n'kry mos t'duken syt
Cunat bashk si tuf me ujk
Smund kalon nese je i huj
Kshu qe plast ai qe ka urrejtje
Gishtat nalt OTR deri n'vdekje

Sikur t'puthi qelli token
Dhe vetes t'ja besh gropen
Bjeri rreth e qark botes
Prap si ne nuk ka
Sikur krejt tbohet nami
Shperthejm si 1 tsunami
Kur t'pysin se ça u bo
Ta din se kem na x2
DUDA
Yeah - Kur bohet fjal per grupe
Bajagi jena shum para man
Po kur thojn ku metetn kta
Na skena met po ju jeni mrapa man
Jo nuk ka me grupin ton
Ska kili mili me grupin ton
Double-G o grupi jom
OTR jon grupi jon
Jeta gangsta qe jetojm
Rrrugt e gjana na ka shkojm
Krejt dojn me dit se na qa bojm
E na perpara veq fitojm
Shum sene qe i boj per grupin
Inatqorrt mu shpesh um lutin
Kur ti zojm na kryt jau kupim
Jau QR jau prishim trupin
Ti ki 3 na 300
T'kish kujdes ku shkon e hin
Se e puth token e sheh spitalin
Se grupin jo sun e nalin
Zoti t'fal na nuk t'falim
Hajde ktu na kallxo qysh e ki hallin
Mos ha mut se lot n'sy dalin
Prek diku gjinja nuk t'falin
Sun na nalin na qendrojna
Prap na sheh prap me miliona
Pse po lun kur na t'shkatrojna
Ju dorzoheni na vazhdojna

Sikur t'puthi qelli token
Dhe vetes t'ja besh gropen
Bjeri rreth e qark botes
Prap si ne nuk ka
Sikur krejt tbohet nami
Shperthejm si 1 tsunami
Kur t'pysin se ça u bo
Ta din se kem na x2
VARROSI
Ku jan kto grupet tjera?
Po ato pse e ndrun emrin?
Bone llogari edhe tregom kush
Vau nxuni venin
It's them OTR Boys
Dhe ushtia Double-G's
2 grupe ma t'verteta
Si i ka rrepi shqiptaris
Do thojn se po gjuj kungja
Jo un nuk di me gjujt kungja
Ua them drejt e ke huna
Ju jeni grupe plot me Bundra
Kur mledhen krejt 1 studio
Duken si kotec me pula
Knej m'folin mu per rrugen
Se kan iden se ça osht rruga
Na n'rrug i mledhim lekt
Na n'rrug jena tu nejt
Na n'rrug na shofin krejt
Po ju kerkush nuk po ju shef
Ju shqipet keni vdek
Nuk jeni mo per rrep
Tregom se sa ke rrit
Tregom se sa kile ke hek
Ai m'fol per qent e lagjes
Ai tjetri per shimpanzi
Ai si don shoket afer
Ati t'jetrit ja rrafin n'sy
Ju jeni grupa muzikor
Njoni-tjetrin tu e perdor
OTR dhe Double-G
Familje e madhe pergjithmon

Sikur t'puthi qelli token
Dhe vetes t'ja besh gropen
Bjeri rreth e qark botes
Prap si ne nuk ka
Sikur krejt tbohet nami
Shperthejm si 1 tsunami
Kur t'pysin se ça u bo
Ta din se kem na x2

LIL KOLI
Prej Ghetto n'ghetto - Blloku n'bllok
Krejt po munohen me bo hip-hop
Q*ja nanen kejt po boj si tfort
Q*ja nanen sot jan bo kejt t'fort
Veq hype hype hype hype llapin kot
Premtojn sene qe si bojn dot
Lypin beef cuz they think they hot
Kur vje koha per beef i qajm me lot
UUuu... jan ka plasin plasin
kan inat se na s'ja rrasim
I thom shqipe plase hasmin
Nese perndryshe boll na çave trapin
Yeah osht puna jon
24/7 shohim punen ton
Dit e nat shohim punen ton
Me ça merrna na osht puna jon
Osht grupi jon
Ska kili mili me grupin ton
Kejt know the deal per grupin ton
On the top of the rest osht grupi jon
OSht grupi jon
Double-G osht grupi jon
Kejt know the deal per grupin ton
On the top of the rest osht grupi jon

Sikur t'puthi qelli token
Dhe vetes t'ja besh gropen
Bjeri rreth e qark botes
Prap si ne nuk ka
Sikur krejt tbohet nami
Shperthejm si 1 tsunami
Kur t'pysin se ça u bo
Ta din se kem na x2

DËRGOI: