A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno & Olsa Pema - Loti I Akullt


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/10/2016

2016-10-17T19:01:11

Më Shumë Nga

Olsa Pema

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Irma Kurti


Ah, po troket
si një bekim
bora e parë.
Një anonim
do jem unë
pa ty në krahë.

Nuk do shikojmë
as vellon
e brishtë
e të rrallë,
tek pijmë të dy
një filxhan
kafe a çaj.

Refreni:
Loti i akullt
mbi kraharor
si flokë dëbore
i bardhë.
Aty do tretet,
do lerë gjurmë
koha jo kurrë
s’do ta thajë.

Nëse do vish
si kthim
nga rrugë e gjatë,
kokën mbi sup
do ma mbështesësh
në çast.

Unë s’do të pyes:
“Ku humbe
vallë gjer tani?”
dhe xhelozinë
si lule e tharë
do ta flak.

Refreni:
Dridhet si gjethe
fjala “më fal”,
në shpirt rrëzohet
ngadalë.
Dimri i ndarjes
do nisë të shkrijë,
në flokë bore ngadalë.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019