Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Istrefi - Ajo Të Pëlqen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Muzika & Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Teksti:

Arsim Bunjaku

Këngë e albumit:

"Engjell"

Komente

2 🔥

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Pse nuk më tregon
ku ishe dje
dikush më tha
tjetrën e ke
kush ishte ajo
më thuaj tani
a janë vetëm fjalë
dua ta di

Ajo po te pret e mua po me vret
dhe del gati cdo nate
ajo po te pret mua po me vret
a ste vjen keq aspak

Ref:(2x)
Po e shoh tash sa me ke dashtë
mos më kujto kurrë
e vrave ti këtë dashuri
për një avanturë

Pse nuk më shikon
kur flas me ty o
ndoshta ke frikë
t'më shikosh në sy
ç'do njeri gabon
këtë cdo kush e di
por kjo është më shumë
më shumë se gabim

Ajo te pelqen e mua me genjen
dhe del gati cdo nate
ajo po te pret e mua po me vret
a ste vjen keq aspak

Ref:(2x)
Po e shoh tash sa me ke dashtë
mos më kujto kurrë
e vrave ti këtë dashuri
për një avanturë


Ky tekst u dërgua nga Albana
Më Shumë Këngë Nga Nora Istrefi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet