Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Istrefi - Rozafa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  71

Edhe qielli po qan,
nat e shemtuar,
sonte qajn guret e muret,
se ne me nuk jemi si me par,
te perbetuar(te perbetuar)
na thyen ne bes,(bes)
na lan pa shpres(shpres)
ndonse ende pres
nje hije e vdekur
me ka mbuluar
rozafa tek un (rozafa)
e ngrir ne mur.

Ref: Vetem nje legjend
diku ne nje vend(diku ne nje vend)
mur te minuar kemi
tek njeri tjetri
nuk mund te vemi
rozafa djal
ndoren time shum mall

O vetem nje nen e shkret
lutet e trishtuar(e trishtuar)
lutet aq gjat sa eshte
dhe vet nata syt
i rrjedhin shum lot
e permalluar
na thyen ne bes,
na lan pa shpres
ndonse ende pres
nje hije e vdekur
me ka mbuluar
rozafa tek un (rozafa)
e ngrir ne mur.

Ref:
Vetem nje legjend
diku ne nje vend
mur te minuar kemi
tek njeri tjetri
nuk mund te themi
rozafa djal
ndo rrugtime shum mall

Spaska qen e shkruar
dashuri e perbetuar
tjeret po flasin per ne
ouuuu kurr sdo te kemi
femijjjjjjj

Ref:
Vetem nje legjend(ooooooooo)
diku ne nje vend(diku ne nje vend)
vetem nje legjend
rozafa djal(rozafa djal)
vetem nje legjend
diku ne nje vend
rrug te minuar kemi
tek njeri tjetri
nuk mund te themi
rozafa djal(rozafa djal)
ndo rrugtime shum mall

Ooooooo
Vetem nje legjend(ooooooooo)
diku ne nje vend
rrug te minuar kemi
tek njeri tjetri
nuk mund te themi
rozafa djal(rozafa djal
ndo rrugtime shum mall


Ky tekst u dërgua nga  Arlinda

Nora Istrefi - Rozafa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rozafa".
3. Video është e këngës "Rozafa", por nuk këndohet nga Nora Istrefi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nora Istrefi:


Komente 1