Nora Muqaj
Nora Muqaj
Nora Muqaj
 • Emri i vërtetë:
 • Leonora Muqaj
 • Vendlindja:
 • Prizren
 • Jeton në
 • Zvicër
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 10 Shkurt 1986
 • Horoskopi:
 • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Nora Muqaj është këngëtare e njohur. Emri saj i vërtetë është Leonora Muqaj dhe është një këngëtare & aktore nga Prishtina. Nora Muqaj është kushërira e gazetares Anita Haradinaj dhe vajza e aktorit të madh Beslim Muqaj. Jeton në Zvicër dhe ka të nxjerrë në treg disa videoklipe. Per disa muaj, ishte nje lidhje me reperin Gold AG.

Më datë 14 Maj 2003, Nora Muqaj publikon videoklipin "Hesht".

Më datë 26 Qershor 2012, Nora Muqaj publikon videoklipin "Shko", të xhiruar nga produksioni "Think Creative".

Në Tetor 2012, Nora Muqaj merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Jeto", i punuar nga "M Production", i cili vlerësohet me çmimin "Videoklipi me performancën më të mirë".

Më datë 15 Mars 2013, Nora Muqaj publikon videoklipin "Po Mbaron".

Më datë 19 Mars 2013, Nora Muqaj publikon videoklipin "Qysh Po Don".

Më datë 6 Prill 2013, Gold AG publikon videoklipin "Harrove", në bashkëpunim me Nora Muqaj.

Më datë 25 Maj 2013, Nora Muqaj publikon videoklipin "Natë E Gjatë". Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 6 Tetor 2013, Nora Muqaj publikon videoklipin "Lamtumire Nuk Ka Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga vetë Nora Muqaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 11 Mars 2014, Nora Muqaj publikon videoklipin "Hey". Teksti u shkrua nga vetë Nora Muqaj. Videoklipi u prodhua nga Cip Production.

Më datë 18 Korrik 2014, Nora Muqaj publikon videoklipin "In Love", në bashkëpunim me Mark Marku. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Timi Novoberda (Tim), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Jukebox Group. Me këtë këngë, Nora Muqaj merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 23 Nëntor 2019, Nora Muçaj publikon videoklipin "Për Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Nora Muqaj »

Komente 20