TEKSTESHQIP

Nora Muqaj
Lamtumire Nuk Ka Per Ty
Lyrics

Një mëngjes i ri pa ty
Po troket n'dritarën time
Nuk dëgjoj, të shoh me sy
Se s'të kam dashuria ime

Më mungon buzëqeshja jote
Çdo mëngjes që ndihem vet
Të kërkoj në fund të ksaj bote
Dashuria ku na mbet...

Mos lejo askëndo zemër..
Që të luaj me fatin tënd
Sa herë ta dëgjoj atë emër
Jo s'mund të them që se kam rënd...

Lamtumirë jo nuk të them
Lamtumirë nuk ka për ty
Të pres një jetë nëse vjen
Të pres ty o dashuri...

Edhe një natë pa ty më gjen
Një zbrazëti, në gjoks më shtrëngon
Nuk e di a e vëreen
Sa shumë zemër më mungon

Gjumi m'zë n'kujtime tua
Kam ca gjëra, duart n'shtrat
A të ka marrë malli për mua?
Sa më merr për ty çdo natë...

Mos lejo askëndo zemër..
Që të luaj me fatin tënd
Sa herë ta dëgjoj atë emër
Jo s'mund të them që se kam rënd...

Lamtumirë jo nuk të them
Lamtumirë nuk ka për ty
Të pres një jetë nëse vjen
Të pres ty o dashuri...

DËRGOI:
INFO
Ky materiali muzikor u prezantua tek publiku i përpunuar në sferën vizuale edhe me një videoklip, për produksionin e të cilit është bashkëpunuar me Think Creative. Videoklipi u publikua më 6 Tetor 2013. Vijën melodike dhe orkestrimin e krijoi Florent Boshnjaku, teksa kënga vjen me vargje nga Nora Muçaj.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200