A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


NRG Band - Sa Shume Me Mungon


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Teksti:

Mithat Sadiku

Këngë e albumit:

"Hallabatana"


Sa shum me mungon ...

Edhe nje mengjes,
thirrjen tende po e pres,
bash sikurse dje,
do te pres edhe tutje,
rreth e m'rreth shikoj,
me ty syt' po i ferkoj,
e kur nuk te shoh ...
as veten nuk mund ta durroj ...

Sa shum me mungon ...
nuk ke ti ide !
veq nje thirrje e thjesht ...
e ti po hesht ...
Sa shum me mungon ...
nuk ke ti ide !
sa shum me ke desht ...
e tash po hesht ...

Kthehem shikoj jasht,
sa i zymt esht ai pejsazh,
syt e t u t'mendafsht,
ne dritare si vitrazh,
ulem e mendoj,
me ty koken e shtrengoj,
u be gjat, shum gjat,
qekur ty nuk te kam ngat ...

Sa shum me mungon ...
nuk ke ti ide !
veq nje thirrje e thjesht ...
e ti po hesht ...
Sa shum me mungon ...
nuk ke ti ide !
sa shum me ke desht ...
e tash po hesht ...


Ky tekst u dërgua nga Mithat
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019