Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Mbulesa Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Perse me bisht syri nga bota shikohem
Perse vlerat e mira aspak s'nderohen
O ju njerez pse habitni qe mu pom shihni
jam Muslimane a vertet nuk me njihni

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Fjalet e botes mua nuk me demtojne
vetem tek Zoti vlerat qe mi shtojne
Andaj ket kuror qe kam
do ta mbaj nkok
se me te un e shfaq driten mbi tok

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

O ju njerez nje fjal amanet ta mbani
per ju lutem cdo her qe theret Ezani
O Zot mos na privo
Nga drita jote
Dhe na bej krenar rruget e ksaj botee

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy

Mbulesa ime ti vlen sa tere bota
me ty ndahet e drejta dhe e kota
Jam lidhur perjetsisht
te jem me ty
deri diten kur ne varrin tim do te hy
Nusret Kurtishi
Publikimi: 07/11/2012
Vokalet Përcjellëse: Mevlan Kurtishi
Teksti: Agron Islami
Dizajni: Bunjamin Kurtishi
Studio: Artan KastratiNusret Kurtishi - Mbulesa Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbulesa Ime".
3. Video është e këngës "Mbulesa Ime", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 1