Më mbaj mend (për 1 muaj)


Olsa Pema - Si Yll Në Galaktikë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Yll Në Galaktikë".
3. Video është e këngës "Si Yll Në Galaktikë", por nuk këndohet nga Olsa Pema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Olsa Pema - Si Yll Në Galaktikë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Irma Kurti

Këngë e albumit:

"Ne Pragun E Magjise"

Komente

Asnjë Koment

10/03/2017

2017-03-10T13:26:46+00:00Po ndiqja unë avionin
si zogu i vetmuar
tek ngjitej lart.
Prej meje të largonte
dhe në çdo kilometër
më kapte një mall.

E kotë të përshëndesja
të thosha sa të dua,
u trete larg.
Krahët, zemra ime,
ngjanin degët e një peme
në dimrin acar.

Diku, në mëndjen time
mbetën, ato mijra fjalë
që dot nuk t’i thashë.

Refreni:
Nëpër ikje, veten s’e gjej
bie, thyhem si gotë qelq,
kur ti kthehesh e të kam pranë
copëzat e shpirtit mbledh.

Mbeta, mbeta në aeroport
duke pritur e përcjellë ty,
shpesh më duket se jam një yll
që humb në galaktikë.

Hapat ndalja rrugës
mbështjellur me vetminë
flisja me ty.
Dhe qielli më vështronte
nuk di se si më dukej,
një njollë gri.

Pse në ktë botë të çmendur
plot zhurmë edhe rrëmujë
të dashuroj?
Mbahem fort pas teje
lidhur tek një fije shprese
që nuk e lëshoj.

Ti je pritja ime,
ëndrra që më zgjon ngaherë,
si diell në mëngjes.


Më Shumë Këngë Nga Olsa Pema:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet