Më mbaj mend (për 1 muaj)


Olsa Pema - Cigarja Në Buzët E Tua

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cigarja Në Buzët E Tua".
3. Video është e këngës "Cigarja Në Buzët E Tua", por nuk këndohet nga Olsa Pema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Olsa Pema - Cigarja Në Buzët E Tua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika:

Nonda Kajno

Teksti:

Irma Kurti

Këngë e albumit:

"Ne Pragun E Magjise"

Komente

Asnjë Koment

12/05/2017

2017-05-12T11:18:16+00:00Ti një cigare mban në buzë,
tymi i saj më mbulon lehtë,
shikimi yt ngulur diku
dhe asnjë fjalë me mua s’flet.

Valixhja hesht tej në një cep
më pret për udhëtimin tim,
jashtë dielli ngroh dhe është pranverë
por në këtë dhomë fryn erë dhe shi.

Refreni:
Koha ikën si e çmendur
ndaj leksion nuk të mbaj dot,
dua vetëm larg të tretet
mërzitja e kotë.

Nesër nisem përtej detit,
vallë distanca të frikëson?
Ndjenja s’është dëborë që shkrihet
sapo bie në tokë.

Bisedën tonë jo,
s’di nga t’ja nis,
rreth nesh ka plot
mjegull dhe ngricë,
mjegull dhe ngricë.
Cigaren fike
të bëhet prush dhe hi,
fjala “të dua”
të digjet në buzë.

Strofa e dytë:
Unë do të jem një pikë lot
që nën qerpik fshihet ngadalë,
unë do jem tek ajo pemë
ku ty të dhashë puthjen e parë.

Do t’më gjesh ti tek një muzg
që çdo prag mbrëmje prisnim bashkë
dhe pritja s’do të lërë pagjumë,
nuk do të zgjatet si litar.


Më Shumë Këngë Nga Olsa Pema:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet