Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku - Prej Shqipnie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Prej Shqipnie
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
O Shqiptari ne cdo cep trotuari
n'mes detit n'mes malit duke m'rujt kufitari
mos m'shaj Italian Amerikan dhe ti krejt ballkan
t'jam prezantu me shotgun
se skan e boni tarzan e kam nonen vete qe po m'pret
babes mun e kam amanet shoku n'burg m'ra 12 vjet
dhe njoni vlla m'shkoi per per jete
shpirtin grop n'xhep grope n'ven t'huj
bashke me shok paret n'xhup no joke dhe kur
t'kthehena canten plot
Hika fmi nga veni ku linda
neper bote n'qoshe ku u rrita
dhe tani vec po qesh ku arrita n'moment qe prita
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
Per me fitu nuk e du kupen
neper rruge e kam bo zhurmen
Shqip dukem Shqip flasim m'fal kshu e kam kulturen
sun e boj shqipe ene kur vin bida bike
se secili osht ma sike kur zgjohet dinamite
makina pa makina ne vim me automatike
dhe qyteti ka panik u bona keq duke na merzit
deri dje ato nuk mun moro ton nuk ke ca meriton
bile shume e kena thon ne shei e kena lon
f**ker jena bo nuk kena ma fot mo f**k
jena bo ca kan fol ca keni bo thon menjeher 2 milion
n'bank edhe me na prek ti nuk ke as autoritet n'shtet
e ne kena lek ne levizim pa jelek para se na
njef n'qytet e kena dit e kena prit para se na godet
Hika fmi nga veni ku linda
neper bote n'qoshe ku u rrita
dhe tani vec po qesh ku arrita n'moment qe prita
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej Shqipnie
se jam tu bo pare male himalaje.[eheheheh]


Ky tekst u dërgua nga Gleri.thOlsi Bylyku
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/04/2021
Teksti: Olsi Bylyku
Video Produksioni: Fullmoon Production
Produksioni: Joniad Banushi
Special Guest: Jurgen Pecnikaj ( Cifteli )
Styling: Moon Code & Dita Shehi
M.U.A: Xhoni
Coreography: Enkeleid Bajraktari
Directed By Klaudia ShehuOlsi Bylyku - Prej Shqipnie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prej Shqipnie".
3. Video është e këngës "Prej Shqipnie", por nuk këndohet nga Olsi Bylyku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 0