TEKSTESHQIP

Olsi Bylyku
Duru
Lyrics
(Feat. Eugena Aliu)

Rrall Her n'tru
Bindem per me shkru
E kom lapsin rebel
Qe smundem me kundershtu
Sa her thom kjo betej ka perfundu
S’mundem kurr me nejt n’vend pa qellu
and this true
Hala skom flejt
Prandaj sjom zgju
Hala pa kreh
hala pa ndrru
S’boj muzik me m’postu
E boj me m’injoru nese s’smundesh
Me Analizu ça jom tu shkru
Refuzu çdo mendim edhe kur kom gabu
Kom zgjedh me ta ndrru ty mendimin
Jo un me ndryshu
Jom dobsu po Vallah s’jom urtu
Po Vallah s’jom rrzu
Po prap me bindje n’tru.
E sa her du me ndalu vet jam gju
Ça kena kalu s’munesh me kalkulu
S'munesh kurr me deviju
Se ke sy qe t'kan besu
E der kur tkom mu shu
Shpirtin e kom pa tabu

REF. 2x:
Kom duru po nuk u nala jo
Nala jo nala jo
Vetem shpirti e din ça kom bo un
Ça kom bo un ça kom bo un

OLSI BYLYKU:
Ti je stresu kur babi jot ka deshtu
se deshiren qe ke pas ti so plotsu
Un jom stresu kur kom deshtu
Se deshiren qe ka pas babi im sja kom plotsu
Prandaj s'muj mu barazu un
S'muj mu barazu un
E di ça kom kalu Na Na
Kur un kom qa
Ti ke festu
Kur ti ke pi
Kom qen tu vu
Kur Ti Ke q*
Kom qen tu shkru Na Na
Prandaj hala n’paranoja besim kom
Prandaj vet rri N’kom testom
Egon edhe shpirtin e kom sinkrom
Mllefin e kom dy ton
Kur dush hajde testom.
E sa her du me ndalu vet jom gju
Ça kena kalu te dy s’munesh me kalkulu
S’munesh kurr me deviju
Se ke sy qe t’kan besu
E der kur t’kom mu shu
Shpirtin e kom pa tabu

REF. 2x:
Kom duru po nuk u nala jo
Nala jo nala jo
Vetem shpirti e din ça kom bo un
Ça kom bo un ça kom bo un

OLSI BYLYKU
Nai Her Edi Sa E Vështir
Është Me Shpre Fuqin
Që Ti Ke Ndjenjën
Ambicjen Dhe Akoma
Mot Vështir E Bën Fakti
Që Ndër Kohë Duhet Të
Zbavitsh Çdo Kënd Që
Është Afër Teje Miqt
Familjen Dhe Para
Lelisht Mbyll Nevojat
E Tua Jetsore Mendoj
Çdo Kush Prej Jush Ka
Duru Dhe Nuk U Nal
I Mbetet

DËRGOI:
INFO
Materiali muzikor u finalizua tek ne mjaft mirë edhe me videoklip, për produksionin e të cilit është përkujdesur Fullmoon Production, ndërsa për regjinë u kujdes The Claudia. Ky videoklip u publikua më 25 Nëntor 2023. Kompozitori i këngës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë vetë këngëtari, teksa këngën e punoi në studio Do Drite Studio.
Renditja:
Top 200