A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olta Boka

Tags: Olta Boka, Eurovision

Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 26 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Olta Boka është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë pop. Olta Boka ka kenduar ne ethet e vitit 2007. Ajo u be e njohur me kengen "ZEMREN E LAME PENG", me te cilen u paraqit ne Eurovisionin 2008 ne Beograd te Serbise. Olta Boka me kete kenge hyri ne zemrat e popujve te Evropes. Ka mbaruar studimet per Drejtësi. Në Dhjetor 2007, Olta Boka merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Zemren E Lame Peng". Në Nëntor 2009, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Jepu Me Zemer". N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Olta Boka ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  36

Olta Boka në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018