A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Reshit Boka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Reshit Boka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Banon ne Tirane. Jeta e tij artistike eshte e pasur me aktivitete dhe pjesmarje ne evenimente te shumta si psh; MARATONA E KENGES POPULLORE, HITI I KENGES POPULLORE, KENGA POPULLORE QYTETARE, SOFRA E TIRANES. Pjesemarres ne koncerte te ANSAMBLIT TIRANA brenda dhe jashte SHQIPERISE. Bashkepunimet e tij me kengetare te tjere jane te shumta si psh me BUJAR CICIN, GRETA ZANIN, VALBONA HALILIN, ARTJOLA TOSKEN etj. me te cilet ka realizuar shume duete ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Olta Bokës

I ati i

Stiv Bokës

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Cici

Xhavit Dedej

Hajredin Gjeta

Fred Delaj

Arjan Toci

Vasillaq Gremi

Spiro Roko

Arben Delaj

Ylli Baka

Gjergj Leka


Tags: Reshit Boka

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019